RSS
środa, 26 września 2018

Najpopularniejszym ćwiczeniem jest podciąganie kolan. Pozycją wyjściową jest zwis z rękami na szerokości barków. Uginamy prawe kolano, podnosimy je do klatki piersiowej, przytrzymujemy trzydzieści sekund i wracamy do zwisu. Druga noga wykonuje to samo. Pamiętajmy, że gdy jedno kolano jest przy klatce piersiowej, drugie nie może się w żaden sposób uginać - po prostu wisi rozluźnione i proste.


Drugim ważnym ćwiczeniem jest skręt prostopadły. Pozycją wyjściową jest zwis z lekko ugiętymi nogami podniesionymi do góry (tworzącymi z korpusem dziewięćdziesiąt stopni). W takiej pozycji skręcamy biodra raz w jedną stronę (przytrzymujemy trzydzieści sekund), raz w drugą (i znów przytrzymujemy trzydzieści sekund). To ćwiczenie może być dość trudne dla początkujących, dlatego - jeżeli nie wychodzi - możemy zacząć od krótszego przytrzymania (np. przez pięć czy dziesięć sekund).


Jeszcze innym ćwiczeniem - choć równie popularnym jak podciąganie kolan - jest unoszenie wyprostowanych nóg. Pozycja wyjściowa to znów zwis z rękami na szerokości barków. Lekko uginamy nogi i podnosimy je na maksymalną wysokość do góry. Co ważne: siła generująca podniesienie nóg nie może pochodzić z wymachu bioder, ale z mięśni brzucha. Dlatego też - jeżeli nie mamy siły na podniesienie nóg na wysokość głowy - zmniejszmy tę wysokość. Najważniejsze bowiem, aby zaangażować brzuch. Po drugie - gdy nogi znajdą się na maksymalnej wysokości, postarajmy się je tam jak najdłużej przytrzymać. Ideałem jest trzydzieści sekund, ale znów - przynajmniej na początku - może się to okazać zbyt trudne i trzeba będzie zacząć od pięciu czy dziesięciu sekund.

12:08, tomeklait
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3